Kawitacja w medycynie estetycznej
Zbawienna moc peelingu
Peeling kawitacyjny oczyszcza skórę, złuszczając ją i pozbawiając starego naskórka. Na wilgotnej skórze, na której użyte zostały ultradźwięki, tworzą się mikropęcherzyki. Ulegają one rozpadowi, rozbijając jednocześnie stare komórki rogowej warstwy naskórka.
Nie tylko dokładnie czyści skórę, usuwając martwe komórki, lecz także hamuje rozmnażanie się bakterii oraz usprawnia przepływ krwi oraz limfy. Co więcej, peeling kawitacyjny przyczynia się do poprawy dotlenienia i pobudzenia skóry do samoczynnej odbudowy. Dzięki niemu pozbędziemy się wągrów, poprawimy gospodarkę wodną skóry. Nie do przeceniania jest relaksacyjna moc takiego peelingu.
Kawitacja dla szczupłej sylwetki
Z kolei kawitacja ultradźwiękowa jest doskonałą alternatywną dla skalpela i liposukcji. Dzięki niej idealnie wymodelujemy sylwetkę.
Zewnętrzne źródło ultradźwięków o odpowiednio dobranej mocy działa bezpośrednio na podskórną tkankę tłuszczową i w wyniku wibracji pobudza w znacznym stopniu metabolizm komórek. Jednocześnie następuje rozdrabniane się zwapnień, przyspiesza się krążenie krwi oraz zwiększa się usuwanie zbędnych produktów przemiany materii. Co więcej, dzięki omawianemu zabiegowi, aktywują się różne enzymy w komórkach.
Zbędny tłuszcze zostaje wyeliminowany z organizmu razem z limfą i wydalony z moczem.
W wyniku kawitacji ultradźwiękowej dokonuje się bardzo wyraźna redukcja tkanki tłuszczowej, a także poprawia elastyczność i jędrność skóry. Omawiany zabieg likwiduje pierwsze oznaki cellulitu.