Uwodzicielskie spojrzenie! Jaką metodę przedłużania rzęs wybrać?

 

 

  20

 

 

Zacznę od technik, jakie mamy do wyboru na rynku kosmetycznym:

Pierwsza najbardziej popularna metoda przedłużania rzęs to metoda 1:1. Nie ma chyba kobiety, która o niej nie słyszała J. Polega ona na doklejaniu jednej rzęsy syntetyczno-jedwabnej do jednej naszej naturalnej na całej jej długości. Do przedłużania rzęs używa się odpowiedniego kleju o czarnym kolorze, który jeszcze bardziej uwydatnia głęboką czerń rzęsy. Sztuczne rzęsy są odpowiednio dobierane - pod względem długości, grubości i stopnia podkręcenia, w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

Kolejne to metody objętościowe, czyli 2: 1, 3: 1, 4: 1,5: 1 itp. Znane też, jako 2D, 3D, 4D, 5D itp. Polega ona na doklejaniu rzęs w ilości od 2 nawet do 10 do naszej jednej rzęsy. W ten sposób uzyskujemy podwójne, potrójne, poczwórne itd. zagęszczenie rzęs. Do tego typu zabiegu używa się cienkich rzęs od 0,3 do 0,10, aby nie obciążać zbytnio naszych naturalnych rzęs, a uzyskać duże zagęszczenie.


Klej!

Na runku jest spory wybór. O czym należy pamiętać przy jego wyborze? Przede wszystkim ważna jest, jakość marki, certyfikaty jak i badania, jakie przeszedł. Klej jest tu najważniejszy, więc nie należy kierować się ceną. Pamiętajmy drogie klientki, że przeważnie im tańsza usługa tym tańsze materiały;). To samo dotyczy wyboru samych rzęs.

Aplikacja!

Sama aplikacja w zależności od tego, jaką metodę wybierzemy i ilości rzęs klientki trwa od 1,5 do 3 godzin. Aplikacje objętościowe zajmują troszkę więcej czasu. Dla czego aż tyle? Ponieważ wymaga ona ogromnej precyzji i dokładności, a więc wszelki pośpiech nie jest wskazany :).

 

 

rzesa

 

 

Jak przy każdym zabiegu i tu są przeciwskazania:

  •          choroby alergiczne oczu
  •          alergie na któryś ze składników kleju czy na tworzywo, z jakiego wykonana jest rzęsa
  •          całkowity brak rzęs
  •          Trichotillomania
  •          zespół suchego oka
  •          łysienie
  •          chemioterapia
  •          soczewki czy też szkła kontaktowe nie są przeciwwskazaniem do aplikacji rzęs, należy je tylko podczas zabiegu zdjąć.

Uzupełnianie. Jak często??

Zazwyczaj rzęsy uzupełnia się, co 3-5 tyg. Ich trwałość zależna jest w dużej mierze od nas. Należy tylko przestrzegać kilku podstawowych zasad a mianowicie drogie panie nie malujemy ich tuszem, nie moczymy nadmiernie, nie dotykamy i nie skubiemy ;P.

Należy pamiętać także, aby unikać tłustych substancji okolicach oka tu stosujemy tylko i wyłącznie płyn micelarny. Na początku tzn. tak do 2 dnie po aplikacji należy unikać gorących kąpieli, gorącego prysznica oraz wizyt w saunie czy też na basenie. W dniu aplikacji dobrze by też było unikać zbytniej aktywności fizycznej.

Czy to obciąża nasze rzęsy???

Odpowiednia aplikacja na pewno nie obciąża ich bardziej niż tusz do rzęs. Pamiętajmy o tym, że rzęsy jak i każdy włos w naszym ciele wypadają, a ich cykl trwa około 90 dni. Tak, więc nie należy wpadać w panikę na widok swojej rzęsy wraz z doklejona np. na poduszce czy umywalce :). To jest zupełnie naturalne zjawisko w jej miejsce już rośnie następna.

 

 

 rzesy-zoom

 

 

 Zalety

Kto chociaż raz miał przedłużone rzęsy ten doskonale ile posiadają zalet:D.

Przede wszystkim wygoda! Budzisz się rano i wyglądasz pięknie, tym samym możesz dłużej pospać i nie musisz tracić czasu na malowanie. Po za tym żaden tusz do rzęs nie da wam tak wspaniałego efektu. Zero sklejonych rzęs!

Pamiętaj!

Przy wyborze stylistki kierujcie się rozwagą i sprawdzajcie jej umiejętności zanim położycie się 'pod jej ręce ;). Często niska cena idzie w parze z niskim jakościowo materiałem.

promocje

PROMOCJE - SIERPIEŃ !!

Zabiegi na twarz:

MONTIBELLO OXYGEN terapia dotleniająca tylko teraz 199 zł zamiast 240 zł 

SKEYNDOR ETERNAL terapia anti-age  tylko teraz 189 zł  zamiast 230zł

MONTIBELLO HYDRIUM  zabieg intensywnie nawilżający tylko teraz 149 zł  zamiast 190 zł

DODATKOWO peeling kawitacyjny do zabiegu tylko teraz 20 zł zamiast 40 zł

Zabiegi na ciało:

Peeling ciała + maska na całe ciało z przemasowaniem tylko teraz 109 zł