Boli Cię głowa? Idź na masaż!

 

4362 11fb96f7fe934064af32e04662f75abfDepositphotos 9248306 s

 

Nie znam chyba osoby, która nie skarżyłaby się na częsty ból głowy, mniejszy czy większy o przeróżnej lokalizacji. Niektóre z nich desperacko szukają trafnej diagnozy począwszy od wizyt u lekarza pierwszego kontaktu, neurologów kończąc na lekarzach innych specjalizacji. Najczęściej kończy się na tym, że przyczyna zostaje nieustalona i faszerujemy się lekami przeciwbólowymi zapominając o tym, że bardzo łatwo je przedawkować, a co gorsze uzależnić się od nich.

 A jaka jest prawda? 

W większości przypadków nawracających i przewlekłych bólów głowy odpowiedzialny jest kręgosłup szyjny. Codzienne przeciążanie górnego odcinka kręgosłupa prowadzi do zaburzeń i ot cała filozofia :).

 

42

 

Co wywołuje lub nasila ból głowy?

– długotrwałe utrzymywanie niekorzystnej pozycji głowy w ciągu dnia (głowa w zgięciu, pochyleniu) np. praca przy komputerze, przy biurku,

– zła pozycja głowy w czasie snu (nieodpowiednia poduszka lub jej brak)

– ucisk okolicy karku, potylicy po stronie, która nas boli

 

wady post

 

Ból ten zaczyna się w okolicy karku i promieniuje do przodu(czoło, skroń, gałka oczna, twarz) lub tyłu(potylica). Jest on najczęściej jednostronny o średniej intensywności. Ataki bólu mogą być stałe, ale o różnym nasileniu. Towarzyszą temu ograniczone ruchy głową, zawroty, nudności, zaburzenia widzenia. W ostateczności wszystkie te objawy mogą się nakładać.

Podsumowując bardzo ważne jest wskazanie prawidłowej przyczyny. W praktyce niestety często kończy się na lekach przeciwbólowych, co w najlepszym przypadku będzie po prostu nieskuteczne.

 

masaz-relaksacyjny

 

Fizjoterapeuta wykorzystując w swojej praktyce masaż w połączeniu z elementami terapii manualnej  jest w stanie pomóc, a pierwszych efektów leczenia można spodziewać się już po pierwszej wizycie.

Seria 6 masaży raz w tygodniu powinna załatwić sprawę, oczywiście, jeżeli zastosujemy się do poleceń fizjoterapeuty.

promocje

PROMOCJE - SIERPIEŃ !!

Zabiegi na twarz:

MONTIBELLO OXYGEN terapia dotleniająca tylko teraz 199 zł zamiast 240 zł 

SKEYNDOR ETERNAL terapia anti-age  tylko teraz 189 zł  zamiast 230zł

MONTIBELLO HYDRIUM  zabieg intensywnie nawilżający tylko teraz 149 zł  zamiast 190 zł

DODATKOWO peeling kawitacyjny do zabiegu tylko teraz 20 zł zamiast 40 zł

Zabiegi na ciało:

Peeling ciała + maska na całe ciało z przemasowaniem tylko teraz 109 zł