Boli Cię głowa? Idź na masaż!

 

4362 11fb96f7fe934064af32e04662f75abfDepositphotos 9248306 s

 

Nie znam chyba osoby, która nie skarżyłaby się na częsty ból głowy, mniejszy czy większy o przeróżnej lokalizacji. Niektóre z nich desperacko szukają trafnej diagnozy począwszy od wizyt u lekarza pierwszego kontaktu, neurologów kończąc na lekarzach innych specjalizacji. Najczęściej kończy się na tym, że przyczyna zostaje nieustalona i faszerujemy się lekami przeciwbólowymi zapominając o tym, że bardzo łatwo je przedawkować, a co gorsze uzależnić się od nich.

 A jaka jest prawda? 

W większości przypadków nawracających i przewlekłych bólów głowy odpowiedzialny jest kręgosłup szyjny. Codzienne przeciążanie górnego odcinka kręgosłupa prowadzi do zaburzeń i ot cała filozofia :).

 

42

 

Co wywołuje lub nasila ból głowy?

– długotrwałe utrzymywanie niekorzystnej pozycji głowy w ciągu dnia (głowa w zgięciu, pochyleniu) np. praca przy komputerze, przy biurku,

– zła pozycja głowy w czasie snu (nieodpowiednia poduszka lub jej brak)

– ucisk okolicy karku, potylicy po stronie, która nas boli

 

wady post

 

Ból ten zaczyna się w okolicy karku i promieniuje do przodu(czoło, skroń, gałka oczna, twarz) lub tyłu(potylica). Jest on najczęściej jednostronny o średniej intensywności. Ataki bólu mogą być stałe, ale o różnym nasileniu. Towarzyszą temu ograniczone ruchy głową, zawroty, nudności, zaburzenia widzenia. W ostateczności wszystkie te objawy mogą się nakładać.

Podsumowując bardzo ważne jest wskazanie prawidłowej przyczyny. W praktyce niestety często kończy się na lekach przeciwbólowych, co w najlepszym przypadku będzie po prostu nieskuteczne.

 

masaz-relaksacyjny

 

Fizjoterapeuta wykorzystując w swojej praktyce masaż w połączeniu z elementami terapii manualnej  jest w stanie pomóc, a pierwszych efektów leczenia można spodziewać się już po pierwszej wizycie.

Seria 6 masaży raz w tygodniu powinna załatwić sprawę, oczywiście, jeżeli zastosujemy się do poleceń fizjoterapeuty.

promocje

PROMOCJE - Grudzień 

ZABIEGI NA TWARZ
Zabieg na Twarz Arude Teraz 200 zł ( 80 zł taniej)
Zabieg na Twarz Power Retinol Teraz 200 zł ( 60 zł taniej)

Zabieg na Twarz Oxygen Teraz 190zł (50zł taniej)

ZABIEGI NA CIAŁO
Rytuał SPA "Owocowe orzeźwienie" - Terapia na bazie papai i smoczego owocu (peeling, maska, masaż relaksacyjny całego ciała) Teraz 190 zł


MASAŻ ŚWIECĄ - Teraz 110 zł


IPL Trios teraz - 50%