Jonoforeza w leczeniu nadpotliwości

Czym jest nadpotliwość i jakie są jej przyczyny

Pot jest niezbędny organizmowi do regulowania temperatury ciała i utraty nadmiernej ilości ciepła. Natomiast nadpotliwość to zwiększona produkcja potu wynikająca z zaburzeń współczulnego układu nerwowego uwalniającego większe ilości acetylocholiny. Pot uwalniany jest przez nadaktywne gruczoły potowe, których najwięcej jest na dłoniach, stopach, skórze pach i twarzy.

Rozróżniamy nadpotliowść wtórną będącą następstwem przebytych chorób oraz pierwotną. Innym kryterium podziału jest strefa występowania nadpotliowści. Wtedy nadpotliwość dzielimy na uogólnioną lub miejscową.

Zapobieganie nadmiernemu poceniu

Osoby wykazujące tendencję do nadmiernego pocenia się powinny minimalizować czynniki sprzyjające wydzielaniu potu. W miarę możliwości należy unikać stresu, przegrzania, gwałtownych zmian temperatury, ostrych, pikantnych potraw i napojów stymulujących gruczoły potowe. Ważne jest również noszenie odzieży bez dodatków sztucznych włókien oraz dbanie o higienę.

Jonoforeza a leczenie nadpotliowści

Jonoforeza, czyli wprowadzenie lekarstwa do chorego miejsca za pomocą przepływu prądu o stałym natężeniu, wykorzystywana jest również w kosmetyce. Leczenie nadpotliowści jonoforezą polega na stopniowym porażeniu prądem elektrycznym kanałów jonowych w gruczołach odpowiedzialnych za uwalnianie potu. W efekcie ich aktywność zostaje zmniejszona, a tym samym przestają wydzielać pot. Zaletą tej metody jest brak konieczności stosowania środków farmakologicznych.

promocje

PROMOCJE - SIERPIEŃ !!

Zabiegi na twarz:

MONTIBELLO OXYGEN terapia dotleniająca tylko teraz 199 zł zamiast 240 zł 

SKEYNDOR ETERNAL terapia anti-age  tylko teraz 189 zł  zamiast 230zł

MONTIBELLO HYDRIUM  zabieg intensywnie nawilżający tylko teraz 149 zł  zamiast 190 zł

DODATKOWO peeling kawitacyjny do zabiegu tylko teraz 20 zł zamiast 40 zł

Zabiegi na ciało:

Peeling ciała + maska na całe ciało z przemasowaniem tylko teraz 109 zł