Kwasy AHA i BHA a rodzaj cery

Zabiegi na twarz z kwasami mają bardzo szerokie zastosowanie. Pomagają w leczeniu trądziku, przebarwień, spłycają zmarszczki, nawilżają naszą skórę, regenerują, ujędrniają. Doskonale usuwają zrogowaciały naskórek, stymulują produkcję ceramidów, przygotowują skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych i zwiększają absorbowanie aktywnych składników zawartych w kosmetykach do pielęgnacji. Kolejnym kryterium doboru kwasu, poza pożądanym rezultatem, jest rodzaj cery.

Dla cery suchej, przesuszonej nadmiernym opalaniem idealne są kwasy AHA. Do cery tłustej dedykowane są kwasy BHA.

Kwasy AHA

Zasadniczą różnicą między kwasami AHA a BHA jest ich możliwość przenikania przez warstwę sebum. Kwasy AHA jako kwasy rozpuszczalne w wodzie nie mogą przeniknąć przez warstwę sebum, dlatego też nie są zalecane w przypadku cery tłustej.

Najczęściej wykorzystywane w gabinetach kosmetycznych kwasy AHA to:

  • kwas mlekowy
  • kwas glikolowy
  • kwas winowy
  • kwas jabłkowy
  • kwas migdałowy
  • kwas cytrynowy

Kwas BHA

W kosmetyce zatasowanie ma jeden z kwasów BHA, a mianowicie rozpuszczalny w tłuszczach kwas salicylowy. Zdolność przenikania przez warstwę sebum sprawia, że zabiegi na twarz z użyciem tego kwasu dedykowane są w szczególności osobom borykającym się z trądzikiem. Kwas oprócz łagodzenia stanów zapalnych, gojenia podrażnień, oczyszczania porów ma również działanie regulujące odnowę skóry, złuszczające. Jako, że kwas salicylowy nie przesusza skóry, może być również stosowany w przypadku zanieczyszczonej cery suchej.

promocje

PROMOCJE - SIERPIEŃ !!

Zabiegi na twarz:

MONTIBELLO OXYGEN terapia dotleniająca tylko teraz 199 zł zamiast 240 zł 

SKEYNDOR ETERNAL terapia anti-age  tylko teraz 189 zł  zamiast 230zł

MONTIBELLO HYDRIUM  zabieg intensywnie nawilżający tylko teraz 149 zł  zamiast 190 zł

DODATKOWO peeling kawitacyjny do zabiegu tylko teraz 20 zł zamiast 40 zł

Zabiegi na ciało:

Peeling ciała + maska na całe ciało z przemasowaniem tylko teraz 109 zł